ARAÇ TAKİP CİHAZLARININ OPSİYONEL ÖZELLİKLERİ-AngosGPS

ARAÇ TAKİP CİHAZLARININ OPSİYONEL ÖZELLİKLERİ

img
  • 14.11.2022

ARAÇ TAKİP CİHAZLARININ OPSİYONEL ÖZELLİKLERİ

Araç takip cihazlarına kişinin isteğine bağlı olarak birçok özellikler eklenebilmektedir. Bu opsiyonel özelliklerin bazılarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. Bunlar;

Motor Bloklama: Motor durdurulduktan sonra motorun çalışmasını engelleyen elektronik ünite, çalışmayı engeller. Aracın çalıştırılmasını engelleme ve çalışmasına izin verme işlemi online olarak yapılır. Bu işlem aracın üzerinden yapılır. Araç takip sistemi yazılımı üzerindeki bir buton ile takip sistemi yazılımı Tanımlanan veya işaretlenen aracın motor gücü kesilir.

Acil Panik Butonu: Panik Butonu araç içerisine yerleştirilerek acil bir durumda belirlenen bir telefon numarası aranarak acil durum bilgisi verilmektedir.

Sürücü Tanımlama Bildirimleri: Sürücü Kimliği, aracı hangi gün ve saatte hangi sürücünün kullandığını bilmenizi sağlar. Araç sürücüsünü ve/veya araç personelini online olarak sisteme tanıtan elektronik ünite. Bu özelliği kullanarak, trafik cezalarını veya aracı kimin kullandığına ilişkin geçmiş bilgileri (saat ve tarih) görüntüleyebilirsiniz.

İş Durum Raporu: Bu modül özellikle iş makinaları için kullanılmaktadır. Bu, beton mikserinde mikserin devir sayısı ve süresi gibi bilgileri alabileceğiniz isteğe bağlı bir özelliktir.

Sıcaklık Ölçüm Ve Kontrol Sistemi: Frigofirik araçlara özel sensör ünitesidir. Araç içerisine yerleştirilen sensörler sayesinde araç sıcaklığındaki değişiklikleri sisteme bildiren ünitedir. Bu sayede araçta belirlenen sıcaklık değerinin değişmesi durumunda araç takip sistemi yazılımına bilgi gönderilerek kullanıcı uyarılır.

Yakıt Kapağı Sensör Bilgisi: Aracın yakıt kapağına takılan bir sensördür. Depo kapağının açıldığı tarih, saat ve yeri kontrol edebilirsiniz. Bu konumda aracın hızı "0" km'dir. ve kontak kapatıldığında bilgi sağlar.

Yakıt Deposu Sensör Bilgisi: Aracın yakıt durumunu bildiren sensördür. Aracın kontağının ne zaman kapandığını ölçen ve bunu bir rapor halinde yazılıma gönderen birimdir.

Kapı Sensörü Bildirimi: Kontak kapalıyken kapılardan biri açıldığında alınan sinyaldir.

Mikrofon Ünitesi: Araç ile iletişim kurabileceğiniz modüldür. Mikrofon yardımıyla arabada dinlemek mümkündür.

HOPARLÖR ÜNİTESİ: Araç ile iletişim kurabileceğiniz modüldür. Hoparlör yardımıyla arabada sürücü ile konuşmak mümkün.

GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş.
M.S.T.O. Sicil No: 51795 | Mersis No: 0411073318100001 | Kep Adres: grlbilism@hs01.kep.tr | Copyright© 2020